Nasze Działania

2Marzec2020

Fundacja Czytelnia otworzyła „Klub Młodego Czytelnika”

W związku z tym przyjmiemy wszelkie książki przeznaczone dla dzieci do lat 12. Pomóżcie nam stworzyć biblioteczkę dla najmłodszych.

Książki będą dostępne dla wszystkich odwiedzających Fundację Czytelnia.

14Luty2020

Chwila z książką to nie tylko przyjemność, lecz także, a może nawet przede wszystkim, korzyść dla naszego zdrowia i sposób na zdobywanie obycia w świecie. Ludzie oczytani mają duże większe szanse na zrobienie oszałamiającej kariery niż osoby stroniące od lektury. Warto o tym pamiętać.

Postanowiliśmy przybliżyć dzieciom książki w inny niż zazwyczaj sposób. Rozpoczęliśmy cykl spotkań „Dzieci piszą bajki”. Na kilku spotkaniach sami napisaliśmy bajkę.

Teraz wszyscy kursanci potrafią zapisać i odczytać godzinę. I nie jest dla nich istotne czy to zegar ze wskazówkami czy elektroniczny. Nauka zegara wcale nie jest taka łatwa. Ale daliśmy radę!

Na początku obejrzeliśmy wspólnie filmik edukacyjny „Jak powstaje książka”. Z taką wiedzą mogliśmy już ustalić co robimy, od czego zaczynamy. Podzieliliśmy się obowiązkami. Jednak większość zadań wykonywaliśmy wspólnie. Dowiedzieliśmy się również jak powstaje papier, czym był papirus. Jakie informacje są zawarte w książkach ( autor, rok wydania, wydawnictwo, kto wykonał okładkę, a kto ilustracje…) .

Zaczęliśmy od wymyślania historii, która zaciekawi dzieci. Wspólne wymyślanie historii służy rozwijaniu wyobraźni, kreatywności, rozumieniu związków przyczynowo- skutkowych. Każdy dodał coś od siebie i powstała naprawdę interesująca historyjka „O wilku rdzawym” ;) Tak o wilku rdzawym nie o lisie ;)

Każdy z uczestników wykonał swoją ilustrację do naszej bajki. Wszystko udało nam się spiąć i stworzyć wspaniałą książkę. Ach!! Jeszcze zrobiliśmy cudowną okładkę i wpisaliśmy wszelkie informacje, jakie zawiera każda książka. Nasze wydawnictwo nazwaliśmy „Książkarnia” ;)

Wyszło wspaniale!!

Już nie mogę się doczekać kolejnych spotkań z cyklu „Dzieci piszą bajki”. Naszym uczestnikom, przepraszam autorom ;) pisarzom ( to jest chyba bardziej trafne określenie) serdecznie dziękujemy i GRATULUJEMY!! Do zobaczenia wkrótce!!

27Styczeń2020

W ramach akcji przeprowadziliśmy cykl spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. W trakcie spotkań dzieci nauczyły się prawidłowo odczytywać godziny z zegara ze wskazówkami jak i zegara elektronicznego. Poznaliśmy również liczby rzymskie. Wiemy ile trwa doba i znamy zapis godzin w systemie 12-godzinnym jak i 24-godzinnym.

Przeprowadziliśmy wiele gier i zabaw związanych z odczytywaniem zegara. Dzieci wykonały również samodzielnie zegary z ruchomymi wskazówkami.

Teraz wszyscy kursanci potrafią zapisać i odczytać godzinę. I nie jest dla nich istotne czy to zegar ze wskazówkami czy elektroniczny. Nauka zegara wcale nie jest taka łatwa. Ale daliśmy radę!

Teraz już nasi kursanci nie będą pytać rodziców o godzinę. Sami sprawdzą i będą wiedzieli "za ile koniec", "za ile zacznie się bajka".. ;) Jesteśmy z Was niezmiernie dumni!! Życzymy Wam byście zawsze byli na czas ;) !!